Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna motoru v osobním vozidle-co je potřeba k přehlášení?

Dobrý den,
mám pár dotazů, týkajících se výměny vadného motoru na osobním vozidle VW Sharan 2.0 TDI BRT, r.v. 2006. Auto má pravděpodobně zadřené šály na klice. Při pokusu o sehnání těchto šálů, na tento typ vozidla a jejich výměnu, jsem zjistil, že je to zřejmě již nemožné. Volím proto variantu- výměnu celého motoru. Ještě nikdy jsem toto neprováděl a tak potřebuji poradit, co vše je nutné, aby bylo možno zakoupený starší motor, ze zvrakovaného vozidla, do mého vozidla, přihlásit. Zejména jak je to s doložením původu, číslem motoru a identifikačního čísla původního vozu (VIN) z něhož byl zakoupený starší motor vyjmut. Mám více nabídek, většinou z vrakovišť, případně i od soukromníků.
Dále tedy specifikuji přesněji můj dotaz.
1. Motor má své vlastní číslo, nebo má pouze číslo VIN?
2. Mění se nějak toto číslo do velkého TP vozidla?
3 Kde a jakým způsobem se přehlášení motoru provádí?
4. Co je potřeba k tomuto přehlášení doložit, co od prodejce požadovat?
(Čím se dokládá původ motoru a jaký je potřeba doklad o zakoupení.)
5. Jaká je cena za přehlášení?
6. Jako poslední pouze praktická otázka. Co může přibližně tato výměna motoru v servisu stát?
Za reakce a odpovědi děkuji.

Díky za odpovědi. Takže, vzhledem k tomu, že v TP (nového typu) číslo motoru uvedeno není, řešení je jednoduché. Nic není nutno. Což mne potěšilo. Motor bude pochopitelně shodného typu a označení, takže i zde by problém neměl být.
Což mne, v současné době, kdy mně i za nepatrně jiné označení pneu u obytného přívěsu, na technické, "zbuzerovali" a složitě jsem musel žádat a přepisovat typ pneu v TP na dopravce. Šlo o původní pneu běžné výšky zapsané v TP, které se už nyní nevyrábí a já měl tu trochu sníženou, která je jedině dostupná.
To jsou "paradoxy".;-)