Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklina v trámu

Dobrý den, máme prasklinu v trámu pod střechou a chtěli bychom ji nějak vyspravit. Poradili byste prosím nějaký tmel nebo pěnu, kterou by se dala prasklina vyplnit? Děkuji za odpovědi.

Na vesnicích dříve, na stavbách srubového typu, se spáry mezi trámy a praskliny zamazávaly cihlářskou hlínou, cementem, nebo sádrou.
Do toho se někdy přidávala pro větší spáry drcená sláma jako výztuž.
Zkrz to se hmyzu blbě prokousává, raději udělají díru vedle do dřeva. :-)