Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba komína

Dobrý den,
Chtěl bych nový komín,ten puvodní dvojprůduch je už katastrofa(vršek na předělání a dříve po menčím víbuchu)

bylo by možné rozebrat po místnostech původní a udělat nový?třeba jednoprůduch?
sklep+přízemí+patro+půda

Otázka je, pro jaké topidlo bude průduch sloužit. A v současné době je nejlepší použít vložkovaný komín, za pomoci Scheidel komínovek. A podle předpokládaného druhu a výkonu topidla pak zvolit i průřez. Jiný je na plynová topidla, jiný na topidla na tuhá paliva. A kolem komínovek se dělá tepelná izolace, která omezuje kondenzaci spalin v komínovce. Jde to i "vydlabáním" svislé niky, z boku, ve stávající zdi, a do ní komínovky osazovat, okolo dávat tepelnou izolaci a postupně obezdívat. A měl by jsi nakonec stejně požádat nějakého kominíka, aby Ti provedl kontrolu a revizi komína (která se správně má v určených intervalech provádět, ale většina lidí na to zatím kašle). A s tím by bylo dobré se předem na řešení komína domluvit. Jinak dnes je již na trhu množství prefabrikovaných komínových "stavebnic", ale ty jsou poměrně drahé.