Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení Cirkulárky

Koukám, že je tu poněkud zmatek. Takže. Fázové vodiče, jedno jakých barev, mimo žlutozelené, přijdou na šroubky, které jsou ve žlábkách porcelánového tělesa. Je jich šest, stejných. Dráty od vidlice třeba dolů a dráty od motoru nahoru. Ochranný vodič od vidlice a od motoru zapojit na můstek vpravo na obrázku.
Značka "N" na držáku značí jen, že je na konstrukci nula. Platí to pro ten držák, ne pro fázové svorky.
Dva menší šroubky diagonálně na držáku slouží k upevnění spínače do krytu a zároveň spojují kryt na uzemněnou část. Ano, jak je napsáno výše, rámeček je asi obráceně, tím to mate. bylo by vhodné obdélníkový rámeček otočit, pak bude značka nuly u nulového můstku. Také by byl lépe propojen s můstkem.
Až to bude zapojené, zkusit krátce, jen "škubnout" zapnutím. Pokud se bude pila točit obráceně, tak prohodit libovolné dva dráty na přívodu.
Doufám, že je to spínač "tahem zapni, stiskem vypni" Pokud ano (obráceně byly jen ty nejstarší a nedoporučují se),
Je vhodné ho umístit tak aby byl snadno dostupný, je vhodná i poloha, kdy lze vypnout například kolenem, v případě nebezpečí.
Jak bylo uvedeno, z hlediska ochrany proti nechtěnému zapnutí by bylo vhodné použití stykačového ovládání. Ale pro starší cirkuli, bych to nehrotil. Strojů s obyčejným vypínačem běhá spousta, dříve byly předpisy mírnější.
Používat rozum. Běžící stroj vypínat vypínačem. Pokud dojde k výpadku proudu během práce, vypnout vypínač.
V zásadě platí a platilo. Neopouštíme stroj se zapnutým vypínačem. To i v případě, že stroj z jakéhokoliv důvodu zrovna neběží. Pokud připojujeme stroj do zásuvky, nejprve se přesvědčíme, je li vypínač vypnut. Mohlo dojít k zapnutí vypínače v době nečinnosti stroje, například dětmi. (já vím, dělá to málokdo, ale mělo by se :-)).

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny