Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lazůra smrdí. Co s tím ?

Dobrý den
Udělal jsem do kuchyně police, které jsem natřel olejovou lazurou. Konkrétně je to barva na dřevo Luxol Dekor Skandinávská Bílá. Problém je že i po dvou týdnech po otevření skříňky lazúra celkem nesnesitelně smrdí a samozřejmně smrdí i vše co je ve skříňce na policích. Pomůže police natřít třeba 3x lakem ? Nebo je na to nějaká finta ? Lazůrou jsem natřel 3 vrstvy a nechal asi 10 dnů na větraném místě. Díky za reakce.

Je Luxol určený do interiéru?

Lebo každá táto lazúra okrem organických rozpúšťadiel obsahuje olejové, mastné terpentíny, prírodné živice, ľanový olej, ktoré dlhodobo páchnu než sa odparia. Mal by si dvierka a vnútro skriniek vystaviť vyššej teplote, nejakým vetrákom 2kW s termostatom.

Do interiéru je vhodný lak riedený acetónom C6000, šelaky, acetón sa rýchlo z krycieho laku odparí.

Ak by si lazúru pretrel acetónovým lakom tak sa ti povrch skrababí, lebo acetón rozpustí Luxol. Jedine, že by si mal Luxolom iba jemne líznutý povrch, ktorý sa hĺbkovo vpil do dreva a nezostal náter na povrchu.

Musíš smrady pretrpieť, žranica napáchne v skrinke aj po dobe dvoch mesiacoch od náteru Luxolmi.

Možná by pomohlo police dát vyvětrat na místo kde bude zvýšená teplota (někam do kotelny nad kotel) něco mezi 30 - 50 stupni. Ty těkavé látky se dříve uvolní. Záleží ale také na tom zda je nátěr určen do interiéru jak psal Nuda. Teď jsem kouknul a ta barva je určena do exteriéru.

Zavřené to bude smrdět dlouho.Tak buď nechat skříňku pootevřenou nebo to zkusit urychlit,tj.dosušit větší teplotou nějakým horkovzdušným ventilátorem,fenem apod.Pokud jde jen o police,usušit někde ve vyšší teplotě,jak už psali kolegové.