Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc so spajkovanim trafopajkovackou

Ahojte,

potreboval by som sa poradit ohladom pajkovania pomocou 100W trafopajky. Obcas potrebujem odpajkovat suciastky kde treba vysoku teplotu, lebo su montovane na medenych podlozkach, ktore dobre odvadzaju teplo. Je mozne teplotu ovplyvnit priemerom hrotu, kde by som napriklad namiesto bezne pouzivaneho "vecneho" hrotu pouzil hruby medeny drot?

Co se týká odpájení součástek (aby se daly ještě použít):
Svého času jsem byl zaměstnaný ve firmě na montování počítačů. Občas jsme potřebovali ve zkušebním přípravku nahradit opotřebované konektory SATA, řešili jsme to, že jsme ty konektory tahali z vadných MB. Podle zkušeností to šlo jen z MB určitého typu a provedení. U jiných typů u těch konektorů byly velké zemnicí plochy co teplo od páječky účinně odváděly a než se desku podařilo prohřát, tak se konektor roztekl.
A to jsme na to měli pájecí stanici Weller s páječkou, vyhřívanou odsávačkou a horkovzduchem.