Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stropní trámy

Chtěl bych se zeptat, budeme provádět rekonstrukci podkroví a samozřejmě také podlahy. Současne trámy jsou velikosti cca 20x20 metr od sebe a chtěl bych je zanechat s tím, že ještě mezi ně vložím další. Zajímá mě, jaké rozměry by měly mít takové trámy, když je rozpětí mezi dvěma nosnými zdmi 4 metry. Díky za radu

Pokud je neznámou zátěž podlahy, vyjma "Nudy" asi nikdo nebude považovat za smysluplné dávat nějaké rady. Ostatně pro rady takového typu bych nechodil sem. Pokud nemáte zabudovanou schopnost dobrého odhadu, tak to bude otázka na statika.
Podlaha mého podkroví je také tvořena trámy 20x20cm o délce 5,2m a rozteči cca 120 cm. Nesou ale jen SDK strop a vatu. Každý čtvrtý tvoří vynášenou konstrukci, ale to má vztah jen k přenášení zátěže střechy na obvodové zdivo.

Jak už tady bylo řečeno pokud se neví zatížení tak je to jen odhad. Pokud tam chcete něco dát na zesílení jen pro pocit, že to bude lepší, tak stačí dát rozměr 8-10x20 cm na štorc nebo spojit dvě fošny 5x20 cm k sobě a zase na štorc. Určitě bych tam nepřidával trámy o rozměrech, které tam máte. Pokud by tam mělo být nějaké velké zatížení tak použít ocelové profily.