Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako zistím funkčnosť oscilátoru?

Prestalo mi fungovať spojenie medzi bezdrôtovou klávesnicou a alarmom. Podozrievam oscilátorový tranzistor na klávesnici. Ako bez osciloskopu zistím, či oscilátor pracuje? Myslím meraním prúdov na kontaktoch tranzistoru alebo susedného kryštálu, ktorý udržuje kmitočet na 433 MHz.

Dôkladným som naraz klikal na bezdrôtovu klávesnicu a diaľkový ovládač GSM alarmu, dodatočne som zistil, že oba sú funkčné. Na alarme sa totiž nerozsvietila kontrolka. Keď som stlačil iba DO, kontrolka sa rozsvietila. Čiže aj klávesnica vysielala na frekvencii 145 MHz ako DO a je v poriadku. Zrejme môj známy, ktorému som GSM alarm požičal, zmenil jeho heslo. To, ktoré mi po vrátení alarmu povedal, nefunguje. Ako resetnúť alarm Profipatrol alebo nastaviť továrko, keď nezadám správne heslo? Odpojenie akumulátora nepomohlo. Nebude pri mikroprocesore ešte jeden malý záložný zdroj?