Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou kmenovou pásovou pilu

Dobrý den přeji všem,
potřeboval bych poradit s výběrem kmenové pily. Jsem zaseknutý už na začátku, kdy nevím, zda elektrickou nebo benzínovou a to z toho důvodu, že katr chci do stodoly, kterou mám asi 100 metrů od baráku a není tam elektřina. Dále potřebuji dráhu 7m.

Co se týká řezání, budu řezat hlavně pro svoje potřeby a pokud se z dědiny nebo okolních vesnic někdo najde, tak mu taky něco napižlám.
Mám tři tipy:
1. Pila Cutter - dráhu bych si vyrobil, vyrábí to někdo z hradce, dělá servis, díly dostupné, pila lehká a nemusel bych ji nechávat ve stodole
2. Pila Synnwood - dovoz z číny, prý jsou díly dostupné, novinka, nevyzkoušeno, verze benzín i elektřina
2. Pila Pilous - odzkoušeno, musel bych koupit 100m kabel na 380V, musel bych koupit další dráhy, díly i servis existuje

Mě by tec Cutter stačil, ale není to moc drahé?

Díky za každý názor.

Stroje s benzínovým pohonem patří spíš do lesa, prostě tam, kde opravdu nemůžu dotáhnout elektriku. Natáhněte do stodoly přípojku a uvidíte, že časem budete rád, protože se začne nabalovat další potřeba, třeba osvětlení, další stroje apod.