Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou kmenovou pásovou pilu

Dobrý den přeji všem,
potřeboval bych poradit s výběrem kmenové pily. Jsem zaseknutý už na začátku, kdy nevím, zda elektrickou nebo benzínovou a to z toho důvodu, že katr chci do stodoly, kterou mám asi 100 metrů od baráku a není tam elektřina. Dále potřebuji dráhu 7m.

Co se týká řezání, budu řezat hlavně pro svoje potřeby a pokud se z dědiny nebo okolních vesnic někdo najde, tak mu taky něco napižlám.
Mám tři tipy:
1. Pila Cutter - dráhu bych si vyrobil, vyrábí to někdo z hradce, dělá servis, díly dostupné, pila lehká a nemusel bych ji nechávat ve stodole
2. Pila Synnwood - dovoz z číny, prý jsou díly dostupné, novinka, nevyzkoušeno, verze benzín i elektřina
2. Pila Pilous - odzkoušeno, musel bych koupit 100m kabel na 380V, musel bych koupit další dráhy, díly i servis existuje

Mě by tec Cutter stačil, ale není to moc drahé?

Díky za každý názor.

Musíš si spočítat jaký budeš mít přísun kvalitního dřeva na trámy a prkna. Píšeš "budu řezat pro svoji potřebu", záleží jaká bude tvoje potřeba (budeš z dřeva dál vyrábět nějaké výrobky či jen na plaňky k vlastnímu plotu). Jinak jen poznatek od jedné firmy, která též řezala jen pro vlastní potřebu. První tři roky byl levný přísun dřeva, který po třech letech skončil. Nařezaly trámky a prkna a zaplnily dvůr. S pásovou pilou byly problémy (nedržela rovinu a broušení stálo také peníze). Dva roky po skončení se snažily pilu i s dráhou prodat ale nikdo to od nich nekoupil. Pokud tedy máš vlastní les, souhlas s kácením od lesního hospodáře a víceletý odbyt tak do toho jdi. Pokud ne tak si musíš spočítat kolik dřeva pro vlastní potřebu potřebuješ a kolik tě bude na normální pile stát a del toho se zachovat.

Přesně tak, Mám vlastní les i jsem domluvený s lesním hospodářem. Dřeva budu postupně řezat dost. Budu stavět takovou menší stodolu, budu dělat střechu, podlahy, plot, pergolu. Když jsem sousedovi řekl, ža na podzim budu mít katr, už po mě chce pořezat hromadu trámů, tak že něco bude.
Tak kterou pilu vzít?

Ta první je zase benzínový motor a do toho bych nešel. O Čínské nic nevím a Pilous je nejdražší a bruska pilových pásů stojí cca 35.000,-Kč. Nevím jak máš silné kmeny, na internetu jsou i udělátka kdy se řežou trámy a prkna okružní pilou. Radu, do které jít ti tedy asi nedám.

Pro jsem to psal. Já vím, že má benzínový motor. Otázka je, co je lepší, zda vzík pilu s benzínovým motorem nebo kupovat 100 metrů prodlužek na 380V, což bude taky balík. Bruska na pásy mě nezajímá, tu kupovat nebudu. Nechal bych to nabrousit a nás v nástrojárně.
Jak silné kmeny, velmi různé. Prostě co vleze do katru. Ty nejsilnější stejně bývají často středem špatné.
Nedokážu se vymotat z toho, jestli pořídit elektrickej katr + 100 metrů káblu nebo vzít benzínovej.

Stroje s benzínovým pohonem patří spíš do lesa, prostě tam, kde opravdu nemůžu dotáhnout elektriku. Natáhněte do stodoly přípojku a uvidíte, že časem budete rád, protože se začne nabalovat další potřeba, třeba osvětlení, další stroje apod.

Pokud v cestě natažení prodlužováku nebrání něco, jako třeba silnice a podobně, šel bych rozhodně do elektřiny.
Provoz je zajedno levnější než benzín, netřeba olej a další, elektromotor nepotřebuje v podstatě žádnou údržbu a životnost je delší, než u spalovacího motoru. Odpadne i manipulace se startováním, neruší tolik hluk při práci.
Navíc, elektřina pak posloží pro osvětlení, lze pracovat i po setmění, je možnost použít další stroje a podobně.
Nevznikají výfukové plyny.
Něco jako například při řezání u chalupy dřeva na topení raději použiju elektrickou řetězovku, i když mám motorovou.

Rozhodl jsem se pro toho Cuttera nebo Synnwood. Cutter stojí cca 68.500 bez dráhy. Pokud bych chtěl dráhu kovovou, stálo by to taky pěknej balík. Pila Synnwood stojí 78.000, ale s dráhou 6,5 metru. Dráha je prý hodně masivní z profilů 6mm.

Ještě nejsem pevně rozhodnutý, ale asi zvolím pilu Synnwood. Pak už bude jen otázka, zda benzín nebo elektřina. Dělají to v obou verzích.