Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vahove senzory pod desku

dobrý den,

mám desku 50x50 cm, pod kterou potřebuji do každého rohu "nainstalovat" 4 váhové senzory (stejně jak osobní váha), ale aby každý senzor ukazoval svoje vlastní zatížení na svůj digitální displej..tzn. 4x snímač a 4x digi.displej..jde mi o to, abych na desku stoupl a každý senzor mi zvlášť ukazoval konkrétní zatížení..představuji si to tak, že senzor (co nejplacatější, max limit 150 kg) bude mít káblík cca 1 metr vedoucí do malého digi displeje, který si umístím tak, abych na něj viděl..

jde něco takového koupit?

děkuji za rady

aby každý senzor ukazoval svoje vlastní zatížení

každý senzor bude ukazovat nějakou, těžko definovatelnou, poměrnou část celkového zatížení. Možná by bylo užitečnější napsat, k čemu to má sloužit a třeba někdo poradí jak na to.

jsem fyzioterapeut a potřebuji informace o tom, jaké má člověk těžiště - tzn. jestli moc nestojí na patách, nebo na špičkách, nebo moc na pravé noze, respektive na pravé noze a dominantně na špičce, atp..
proto potřebuji každý senzor zvlášť..chci takhle nahradit drahé tlakové desky s cenovkou od 100 tisíc korun a výše

Na zjištění celkové váhy stačí údaje o jednotlivých senzorů prostě sečíst. To vyhodnocovací jednotky běžně umějí, i ty čínské. Jestli ti nestačí Čína, hledej třeba Hottinger-Baldwin (špička v oboru).

Pokud potřebuješ měřit asymetrické zatížení (třeba nějakého sportovce), pak ok :-) jen nedělej tu desku moc tuhou.

V tom případě potřebuješ například toto:
https://www.aliexpress.com/item/32807478979.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.29887a60tUB5Qj&algo_pvid=5baaf3e5-d43b-406a-a6d2-604084ec9857&algo_expid=5baaf3e5-d43b-406a-a6d2-604084ec9857-4&btsid=0058ba97-a700-49c0-8591-eae2011713b7&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_53

(získáno dotazem load cell + display)

Čtyři senzory přišroubuješ na společnou desku a na každý z nich nahoru menší desku. Ty senzory jsou udělané tak, že zvládnou i klopné momenty od těch vážicích desek (maximální velikost desky bude uvedena v datasheetu).

Odpovídám jako neználek. Koupil bych 4 osobní váhy na desku bych do rohů přišrouboval 4 gumové dorazy a desku položil na ty váhy s gumovými dorazy na střed vah. Osobně si ale myslím, že se z toho moc nedozvím. Pokud se budu jakkoliv hýbat budou na všech vahách přeskakovat čísla do zbláznění. Pokud si na desku vyznačím stopy na které vážená osoba položí nohy a bez pohybu se zváží, tak bude vše záležet na tom kde přesně na desce stojí. Budou stačit posuny o pár milimetrů a vše se bude zásadně měnit.