Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístavba místo balkonu

Zdravím, mám dotaz, rád bych přistavěl jeden pokoj 2,5x4,8m místo části balkonu. Pro představu přidávám i 2 fotky podobných přístaveb. Moje otázka zní, musím stavět zeď na zeď, nebo lze přímo na atiku, jak je to u jednoho domu postaveno (balkon2). Atika dle plánku domu je "prodloužený" balkon na I 160 profilech. Nebo se musí odříznout a stavět na obvodové zdi(balkon3)? Ptám se proto, že je to 25cm k dobru vnitřního prostoru. Obvodové zdivo pod balkonem je síla 30cm. Viděl bych přístavbu udělat z Ytongu též síly 30cm a poté zateplit celý dům polyšem. Oproti podobným přístavbám, bych spád střech prodlužoval, takže by přísvaba měla dvojí skosení. Musím mít na tuto akci nějaké dokumenty od projektanta, statika? Nebo lze stavět svépomocí. Dále jak připevnit přístavbu ke stávající stavbě, přes vypěněnou dilatační spáru nebo přes vysekané kapsy, nebo zarmování?
Díky za rady.

Nuda ti většinu zodpověděl. Určitě ne dilatační vypěněná spára. Nevím jak vypadá spodek tak informace o profilech je málo. S největší pravděpodobností je to na stavební souhlas a budeš k tomu muset dodat dokumentaci a asi i posudek statika a nevím jak to bude od letošního roku, když stavby budou muset splňovat požadavky na úniky tepla. Zkus se zeptat na jiném stavebním úřadě než pod který patříš a oni ti řeknou co budou požadovat. Pak se rozhodni. Osobně bych to udělal jako zimní zahradu prosklené a nemusel lítat s papírama atd. Bylo by to rychle hotové a bez papírování. Boční skla můžeš mít neprůhledná a při usínání v posteli se koukat na měsíček a hvězdičky.