Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístavba místo balkonu

Atika by sa mohla ulomiť, časom popraskať. Ale je to možné spraviť až na atiku, prípadne vysunúť presah Ytong za atiku cca 5cm kvôli vnútornému priestoru.

Je nutné pod obvod budúceho muriva vyrobiť šalung, zaarmovať priestor dvojite viazaným roxorom (spodok a vrch venca) a zaliať základovú pätku betónom (nový veniec) na ktorom sa následne vymuruje obvodový Ytong. Takýto veniec je nutné z oboch strán a tiež zo spodu pred zaliatím betónovej zmesy tepelne odizolovať kvôli tepelnému mostu a rosnému bodu aj v prípade, ak bude fasáda dodatočne zateplená. Stačí zlepený heraklid s 2cm polystyrénom. Výška/hrúbka/ tohoto základového betónu (venca) stačí 12cm. Veniec musí byť zasekaný a zaarmovaný pod pôvodné murivo aspoň do vzdialenosti 15cm pred zaliatím betónu. Ideálne príklepom navrtať ako bonus diery do muriva do hĺbky 50cm, do ktorých sa vsunie maltou podlepený roxor o priemere 12mm než sa zaleje veniec.

Murivo sa nemusí zasekávať, stačí v každom šáre Ytong navrtať diery do pôvodného muriva a vsunúť narezané roxory o dlžke 50cm podlepené silikátovou maltou tak, aby zasahovali v dlžke 25cm do Ytong a 25cm do pôvodného muriva čím vznikne dostatočné kotvenie, aby nevznikala po nadpojení vertikálna dilatačka. Preto je v I. rade dôležitý základový veniec dôkladne armovaný, prepojený s murivom, zaliaty betónom, časť zasekaná aj pod murivom.

Záleží od obce, či im bude stačiť ohlásiť s priloženým svojpomocným nákresom Drobnú stavbu v zmysle St.zákona s presným rozmerovým nákresom zväčšenej obytnej plochy Jednoduchej stavby. Radšej sa osobne poraď priamo na obecnom úrade u kompetentnej osoby St.úradu s nejakou drobnou pozornosťou v podobe vecného daru prípadne s pugétom určeným pre madam.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny