Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odpadní trubka pod vanou

Ahoj, dnes jsem zjistil, že mi kape voda ve spoji pod výpustnou dírou ve vaně. Je udělaný "oblouk" - jako vodní klapka proti zápachu která končí závitem. Na závitu je převlečná matice a v ní strčená normální HT trubka do odpadu. Na konci té trubky (v převlečné matici) je nasunutá HT trubka a na ní cca 2mm kužel (pro zužení, aby trubka těsnila ve spoji). Existuje přímo trubka, který má na konci pořádný kužel, co když se utáhne převlečnou maticí, tak bude těsnit a zároveň na klasický 50mm výpusť co se strkají do sebe trubky? Díky za odpověď

Pro pochopení: klasická HT trubka, co má na jedné straně kužel pro převlečnou matici pro utěsnění.

Jestli se dá koupit samostatný těsnící kužel, to pochybuji, ale netěsnost je v takovém případě zpravidla způsobená extentrickým uložením. Tlak vody tam není žádný. Zkus to rozebrat a srovnat, ale už to bude asi vymačkané.
Jako těsnění by patrně vyhověla jakákoliv guma, kterou pod převlečnou matici nasuneš, a může být i menší.

*Zápach zo stupačky kanalizácie spraví prudký podtlak vody a to tak, že samospádom v odpadom potrubí vysaje vodný stĺpec z U kolena oblúka (tzv.zjednodušený sifón) zostatkovú vodu. Možno tento záverečný "výcuc" robí pračka. Zrejme to bude v I. rade práčka, prudký výtok z bubna navyše hnaný čerpadlom do hadice a do odpadu pod vaňou. Klasické sifóny týmto neduhom netrpia, zostáva deliaca priečka stále pod hladinou vody, aby hladina izolovala pachy prúdiac "komínovým ťahom" z verejnej kanalizácie, žumpy, čističky.

Musíš bádať nad zapojením pred alebo za U kolenom. Ak by bol napojený za U kolenom, budeš mať smrad z bubna práčky páchnuc z kanalizácie. Ideálne je mať hadicu práčky napojenú na klasický sifón uchytený na stene a zo sifónu odviesť do potrubia. Lenže takto sa to dá spraviť v r.d. kde je odpad napojený zo sifónov (umývadla, dresu, pisoáru, práčky, sušičky, apod.) zasekaný v murive pod obkladom.