Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odsávání digestoří v kuchyni - zápach v koupelně

Milí kutilové, potřebovala bych poradit.

V kuchyni máme digestoř s odsáváním do šachty. Vedle kuchyně je koupelna se stoupačkami. Když v kuchyni zapneme digestoř, tak se koupelnou začnou linout pachy - ale nejen z našeho vaření, ale třeba silný pach cigaret z bytů odněkud pod námi, tipuji. Vlezla jsem do stoupaček a koukala, kde jsou jaké průduchy, kde by co šlo utěsnit, ale nic nevidím. Tenhle problém je zcela mimo moji ligu, máte nějakou zkušenost, případně radu? Jaký typ odborníka se na tohle zve? Předem děkuji a ráda dle potřeby doplním upřesňující informace.

Každá takáto diera smerom do stupačiek, komínových prieduchov, do obvodového muriva s osadeným ventikátorom, musí byť vybavená spätnou klapkou.

https://lnk.sk/rAO5

Len je dôležité, aby klapka fest tesnila, priliehala na gumu.

V kúpeľni zrejme nemáš ventilátor, ale iba dieru osadenú so sklopnými mriežkami s vlastným ťahom "cug" do stupačky. Mriežky netesnia.

To chce odborníka, ktorý ti vyberie klapku, aby sa na vyváženom hriadeli otvárala iba pri prirodzenom ťahu a ak nejaká partaj spustí ventilátor, reverzný pretlak v stúpačke klapku smerom do kúpeľni uzavrie.