Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kotel Atmos 18c

Ahoj všichni.
Koupil jsem z druhé ruky jako náhradu za starý kotel Atmos c 18 s další stejný kotel, ale novější a peru se s jeho provozem.
Kotel byl zapojený na přímo, bez možnosti ho vypnout vypínačem a když jsem to dnes zprovoznil, nevím, jak pracovat s kotlovým a spalinovým ventilátorem. Když byl kotel zapojený na přímo, kotlový ventilátor normálně fungoval (dala se s ním regulovat teplota a podle toho se zapínal nebo vypínal), ale teď, když je zapojené vše podle schématu, si s tím nevím rady. Spalinový ventilátor běží jen v poĺoze na minimum a kotlový nějak nechce fungovat. Dokonce i se zatápěním a hořením je problém, musím mít stále vytáhnuté táhlo roztápěcí záklapky. V momentě, kdy ho zavřu, se kotel dusí. Stáhl jsem si i návod, ale ten je takový všelijaký. Nemáte někdo stejný nebo podobný kotel a radu, jak na to?

Máš kotel C 18S nebo C 18SP?

ale teď, když je zapojené vše podle schématu

Jaké schéma myslíš?
Zapojení s regulátorem výkonu, Laddomatem, nějakou automatickou regulací a s akumulačními nádobami?

Je mi to právě divné. Mám doma kotel Atmos C 18s a na něm je jen jeden ventilátor a to "odtahový".

Možná by pomohl instalatér co někdy viděl a zapojoval tento kotel.

Navíc nechápu, proč musím mít neustále vytažené táhlo roztápěcí záklopky, když jsem to do přehození kabelů mít nemusel (kotel se jinak dusí)

Odtahový ventilátore funguje? Výrobce doporučuje roztopit do 80-85 °C a teprve poté když vypne odtah. ventilátor topí správně.
Jaké kabely jsi přehazoval?
Roztápěcí záklopku vytahuji - otevírám jen pokud otevírám horní dvířka kotle.

Odtahový ventilátor jsem našel, ale ten druhý ne. Můžeš ho vyfotit?
Já ho fakt nenašel.
http://www.catani.cz/uh_kotle/atmos_3.htm

Odtahový ventilátor funguje. Teď už nějak funguje vše. Na kotli je jen jeden ventilátor (jiný jsem nenašel), ale je tam možnost ovládat ještě spalinový (na obrázku ten čudlík vpravo). Když jej otočím na "zátop", úplně doleva, ten kotlový normálně běží. Když ho ale otočím do provozní polohy, kotlový se vypne a nenaběhne. Musím jej nechat v té poloze "zátop" na "nule".
Kabel jsem přehazoval přívodní za ventilátor, původní majitel to měl přehozené. Kotel jsem musel před tím vypínat na přímo, ze zásuvky, nefungoval mi tím vypínač.
Roztápěcí záklopku musím nechat vytaženou, než se kotel roztopí, jinak se kotel dusí, potom vše funguje jak má.