Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převlečná matice na starou řeznickou narážku

Zdar a sílu všem. Mám starou litinovou narážku na klobásy. Hodně starou. A nemám k ní převlečnou matici, kterou se přichycují plnicí nástavce, které taky nemám. To ale nebude takový problém. Problém je ta matice. Přikládám foto. Průměr toho závitu zvnějšku je cca 52 mm. Otázky mám 2. Nevíte, kde by se dala taková matice koupit ? Protože nejsem přes obrábění, tak druhá otázka zní. Když si to soustružník poměří ten závit na fotce, dokáže to vytočit ? Díky za reakce.

Hodně jednoduše udělané. Uřezal jsem dno od jedlého oleje. Do něho udělal díru a našrouboval to na ten závit, do té díry jsem vložil víčko od spreje a utěsnil to obyč vazelínou, kterou jsem použil i jako separátor a na to ještě silikonový olej ve spreji. Samozřejmě by to bylo lepší nějak ve vakuu odsát ten vzduch, ale bylo by to o dost složitější. Taky to přineslo sebou jeden zádrhel. A sice, že ten prastarý závit je nepravidelný a odlitek na něm je z nutnosti velmi přesný a bez vůlí. Takže byl problém trošku tu matici sešroubovat dolů. Měl jsem ten závit napřed omotat třeba izolačkou, aby ta vůle pak byla vymezena. Nakonec jsem to trošku celé obrousil. Je ta matice kulatá a hladká a nepohodlná na úchop, ale to už je drobnůstka to případně dořešit. Účel plnit bude krásně.