Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co bude lepší na ošetření prožraných trámů na půdě?

Odpověď není jednoduchá. Prostředky na ochranu jsou určeny hlavně jako prevence napadení. Pokud jsou trámy silněji napadené, likvidace škůdce není vůbec jednoduchá. Existují samozřejmě i silnější prostředky určené pro likvidaci, ale účinnost není zcela zaručená.
Nátěr je v podstatě na povrchu a dovnitř se moc nedostane. A uvnitř červotoč pracuje dál. Doporučuje se zpravidla silný nátěr a injektáž do výletových otvorů, aby se přípravek dostal co nejvíc dovnitř ke škůdci. Pokud je ale dřevo napadené silně, je to velmi pracné.
Lze v tom případě doufat, že až červotoč dospěje do stádia kdy vylétá za rozmnožováním, že se prožere k povrchu, který je impregnovaný a přípravek ho zahubí. Dospělci kladoucí vajíčka do dřeva budou blokováni nátěrem proti novému napadení. Ale jistotu v tom zaručit nikdy nejde. Profesionální firmy například při sanaci památek někdy aplikují zaplynování celého objektu insekticidním přípravkem, který se dostane chodbičkami až ke škůdci. Ale to je dost nákladné.
Přípravky pro nátěry bývají kombinované, proti hmyzu i proti houbám. Chce to tedy nějaký přípravek, který má hlavně účinek proti hmyzu.
Myslím, že Bochemit je účinný více proti houbovým chorobám. Tedy prostředek proti hmyzu a takový, kde se uvádí že je na likvidaci, ne na prevenci. Z hlavy teď nevím, možná ten Lignofix. Škoda že se z ekodůvodů už nevyrábí Pentalidol. Smrdělo to hrozně ale bylo to velmi účinné. Dnes se všechno dělá, aby to bylo neškodné a tak to neškodí ani tomu škodlivému hmyzu. :-)

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny