Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaký tarif elektřiny

Dobrý den,
chci se zeptat jaký tarif elektřiny bude nejvhodnější pro můj rodinný dům. Mám elektrický bojler a jako záložní zdroj tepla elektrokotel (ten se bude využívat opravdu jen v nouzi, skoro vůbec).
Ptal jsem se u dodavatele a odpověď byla že se mám poradit s elektrikářem.

Co jsem vyčetl z tarifů tak by to měly být d25d (pro bojler - 8 hodin "nočního" proudu) nebo d57d (pro elektrokotel - 20 hodin "nočního").

Vyplatí se tarif d57d i když elektrokotel nebudu používat? Nebo pro tento případ bude lepší d25d?

Děkuji.

No, vyplati se to az pri trochu vetsi spotrebe, akvarium, terarium, soustruh... On je tam docela brutalni poplatek "za jistic", jako za 3x25A platim mesicne cca 700Kc, pak uz ale samotna elektrina je podstatne levnejsi a rozdil mezi NT a VT je malej. Ale s boilerem, COV a necim dalsim uz to asi hraje pro D57d vcelku jasne. PS: ja fakt i topim primotopem/primotopnou podlahou, takze o tom nepochybuju.

Jak píše Zerozero. Ale pokud vaříte a pečete na elektrice, nejspíš máte i automatickou pračku, případně pak i sušičku, myčku nádobí a další běžné spotřebiče domácnosti na elektriku (várná konvice, mikrovlnka, vysavač, žehlička) a ten el.bojler, který se Vám bude dařit během dne a večer vyčerpat tak, že Vám teplá voda někdy nestačí, tak je to na uvážení. On se pak i ten bojler dohřívá během těch 20 hodin a při častějším odběru, dá za den, víc teplé vody. Nota bene máte ještě i ten elektrokotel, který můžete občas použít.
Zkusil bych asi nejspíš, pokud Vám ji energetika dá, osadit ten jistič 3x25A a zažádat o tu sazbu topnou D57d. Tu je potom možno kdykoliv, na základě zjištěné skutečnosti a dalšího propočtu, změnit na sazbu bojlerovou D25d.
Ona je tahle "střelba od boku" opravdu problematická. ;-)