Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrický generátor

Zdravím chtěl bych se tu zeptat na pár otázek ohledně elektrických generátorů. Mám na ně mít referát a tak trochu se o ně zajímám i já sám. O nějakých částech jsem pořád tak nějak "na váškách". Z mého bádání na internetu jsem pochopil, že elektrická energie vzniká při změně magnetického pole.

1. otázka
Je lepší otáčet magnety nebo cívkou?
2. otázka
Je lepší mít jednu velkou nebo více menších cívek?
3. otázka
Je vždy lepší mít více drátu na cívce? (Viděl jsem někde až 600 otáček)
4. otázka
Na čem záleží v generátoru míra produkce W a počet V?

Dopředu děkuji za jakoukoliv odpověď.

Ten referát máš přednést spolužákům na devítiletce nebo ho máš ke zkoušce na VŠ technického směru? To je, oč tu běží.
Co třeba tohle:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrick%C3%BD_gener%C3%A1tor
a trochu to rozvést? Třeba tím, že elektrický generátor musí být něčím poháněn, zmínit perpetuum mobile, že elektrický generátor je poháněný elektromotorem co je napájený elektřinou co ji vyrobí ten generátor.