Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kia Rio nelze vypnout světla, pořád svítí

Mám Kiu Rio 2006 1.4 Benzín a víceméně od začátku co to auto mám tak občas nešli vypnout světla, musel jsem páčkou zapínat a vypínat světla až do doby kdy auto zhaslo, a teď prostě už ani to nejde, auto svítí až do odpojení baterky, takže jsem pochopitelně sehnal páčku ale tou to není, nová dělá to samé, (tohle auto když jsou světla na poloze off tak po vyndání klíčku a otevření dveří má zhasnout samo) to taky nefunguje, sínač ve dveřích je 100% funkční, a pak to má mít nějaký snímač vyndanýho klíčku ve spínačce, ten jsem nenašel ale pro jistotu jsem ji odpojil úplně spínačku a stejně nepomohlo, při vypínání páčkou slyším cvakání takže relé taky funguje, už nevím co dál, díky za odpovědi.

Už som videl všakovaté preodborné zapojenia, teda aj zapojenie z výstupu alternátora na 12V stykač. V praxi takéto zapojenie znamená, že sa nejaké požadované prístroje zapnú až vtedy, než sa nezačne altík vrtieť a dodávať po naštartovaní motora prúd, až vtedy sa zopne príslušný stýkač, ktorý napája periférne zariadenia. Svetlá, žehličku, práčku, umývačku riadu.

Možno máš pošahaný mostík v altíku, prechádza cez neho prúd, ktorým napája nonstop stykač osvetlenia, ale to je z mojej strany posledná možnosť ak všetko z bežných, "normálnych" pokusov v zapojení elektriky zlyhá, lebo nepoznám vozidlo zn.:Kia, SlovakiasMotorsCarsGTX, resp. či sa niekto cudzí z kutilov bez tvojho vedomia nehrabal v zapojení elektriky pre "obraz svoj".

Sú veci medzi nebom a zemou.....

Zrejme je pre teba elektrika Španielská dedina. Ak by bol náhodou prerazený mostík na altíku pri mnou spomenutom zapojení, potečie prúd z baterky cez diódy do zopnutého stýkača, ktorým sa napájajú lampáše. Teda nemusí dať altík impulz po jeho roztočení.

Musíš ísť po priamom prechode tečúceho prúdu v kableláži ak je odpojený kľúčik zo zapaľovania. (lebo pochybujem, že poplašné /ak ho Kia má/ bude prepojené "direct drive" na nejaký stýkač určený k obrysovým svetlám).

Když vytáhneš klíč ze spínačky musíš slyšet takové "cvaknutí", pokud ne BCM si myslí že je klíč pořád ve spínačce a podle to ho se chová. Ten spínač je uvnitř spínačky, někdy pomuže jen promazat přes otvor klíče.