Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jiskra o konstrukci auta.

Zdravím, už se někomu stalo že při výměně oleje vám vystřelila jiskra po přiložení klíče na konstrukci kolem výpustního šroubu ? Chtěl jsem dnes vyměnit olej, snažil jsem se nasadit ořech na šroub a po přiložení vystřelila jiskra jak kdybych chtěl svářet.
Co by mohlo probíjet ? Jinak olej mi stále ukazuje max na palubním počítači i když tam je jen polovina fyzickou kontrolou.
Olejovou výměnu jsem nedokončil protože se bojím aby to znovu neprásklo. Musím zjistit první proč to dělá. Abych něco nepodpálil :-(

V prvním dotazu to máte popsáno trošku jinak,tam by to nasvědčovalo statické elektřině,ale takto to asi bude jinak.Takže jste nasadil klíč na matku na vaně motoru a až po styku ráčny s rámem to zajiskřilo?To vypadá na špatně ukostřený motor.Ale co tam je připojeno při vypnutém motoru a klíčku,něměl jste klíček zapnutý?:-)

Dobrý den,dle mého názoru statická elektřina,když jsem měl škodovku,tak přes potahy sedaček perfektně nabíjela,když jsem vystupoval,třením přes sedačku jem se nabil a pak při doteku zavírání dveří prásk,malá jiskra,po tmě byla krásně vidět.
Co jste měl na sobě když jste se soukal pod auto?Přes oděv s umělými vlákny se krásně nabijete a pak tento jev.Stačí se před dotykem klíče otřít o nějaký plastový kryt pod autem a nabijete se,pak ta jiskra při doteku klíče,prostě se vybijete.:-)

Malou jiskru bych si popravdě představoval jinak. Běžně když vystupuji z pracovního auta tak mě kopne. Ale,... No měl jsem tepláky pod monterkami a na rukách rukavice-palawan.htmlžlutočerné tenké pracovní rukavice takové co mají to černé jako by gumové. A jiskra byla opravdu jak kdybych chtěl svářet. Prásklo to od klíče až jsem se leknul. Na ruce jsem nic necítil ale zato viděl a slyšel to dost zřetelně :-D

To máš prerobený na baterky svoj elektrický slivkový koláč na kapote? Alebo do foroty zapojenú cievku s rozdeľovačom?

Vo vozidle neexistuje umelo vyrobené VN na kostre. Jedine, že by ťa trafil nejaký guľový blesk a nestihol sa z kastne prevexlovať cez ráfiky do zeme.

Musíš si zakúpiť "vocásek", za komunistov veľký hit v podobe pásika z gumy pretkanej medenými vláknami uchytený kdesi zo spodku vozidla, ktorý po zastavení vozidla prestal vzduchom plápolať, ale sa dotkol vozovky pričom sa okamžite vybila z kastne nahromadená, "štatistická" energia z rýchlej jazdy vozidiel označených za sklom GTX-Turbo - jezdím na Aditive Castról STP. Vodiči mohli spokojne v bezpečí svojou sľušnou, prevychovávanou nohou, vystúpiť z vozidla neohrození nábojom VN v státisícoch voltov a miliónov ampér.