Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna skla v plastovém okně

Ahoj,
Potřebuju v 10 let starém plastovém okně vyměnit výplň. Teď je tam dvojsklo v hliníkovém rámečku. Jedno sklo ale prasklo.
Nechat vyrobit nové se stejnými parametry, zejména tedy tloušťkou, nebude problém. Jak potom vytáhnout to staré a nasadit nové? Lišty kolem skla jsou jen nacvaknuty a dají se šroubovákem vyšprtnout a po výměně skla opět nasadit? Nebo se používá ještě nějaké lepidlo či tmel a bude lepší zavolat okenáře?
A když už to budu měnit, má smysl dát trojsklo? Když bude mít stejnou tloušťku.... Udrží to rám? Sklo je relativně malé, cca 600x1000 mm.

Děkuji.

Trochu změň postup.
Na šroubovák raději zapomeň. je potřeba ostrý klín tak 30mm šířka - plast nebo tvrdé hladké dřevo.
Změř vlastní sklo a pak teprve dej zadat výrobu nového.
Tu pásku co byla na videu jsem u svého okna nenašel, ale ty vložky ano a jsou potřeba montovat těsně.(případně dopodložit)
Sklo montovat se zavřeným křídlem.

Raději bych Ti doporučil se obrátit na firmu, která Ti prováděla montáž, nebo u které jsi okna kupoval. Cena za montáž nebude zase až tak hrozná a máš záruku. Taky jsem si nechal měnit výplně a po cca půl roce jedna tabule skla samovolně praskla, pravděpodobně nerovnoměrného tlaku při montáži. Použil jsem reklamaci a měl jsem klid. Ono to vypadá jednoduše, ale musí se zachovat určitá specifika, na které jsou tihle pracanti školeni.