Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zateplením

Dobrý večer,
požádán Vás o radu,zateplili jsme barák a po prvni zime se mi v loznici u okna na obou stranach dole u parapetu vyskytla "asi plisen" (nejdřív to namokva,babobtna malba a odpada).Stava se to při venkovni teplotě 5-10°C.Stěna je ytong 30cm + zatepleni 15cm tmavy polystyren.Místnost voytápěna,pravidelně větrána.Prosim o radu kde se mohla stát chyba při zateplení.V příoze foto.Děkuji všem,Lukáš

Dobrý večer pánové,
děkuji za Vaše příspěvky, za světla budu doma až v neděli tak to nafotím z venku a vložím fotky. Teorie ,že by někde mohlo zatíkat mě vůbec nenapadla. Zkusím na venkovní parapet nalít trochu vody a sledovat kde to odtéká. Špaleta z venku by měla být taky z polystyrénu, měl jsem požadavek na černý, ale bůhví co tam ta montážní parta dala. Každopádně mi to dělá jen na jednom oknu z 8-mi a to je ještě z východní strany.
Nafotím zvenku a pak to dále rozebereme. Všem děkuji ,Lukáš

Dobrý večer, posílám fotky, které jsem slíbil, obrázek 1 + 3. Prováděl jsem také test vodou, polil jsem parapet a sledoval, zda někde nezatéká. Zjistil jsem, že když voda odtéká, tak teče nejen po parapetu, ale také vtéká do spoje parapetu, obr. 2. Prosím o Váš názor, čím to utěsnit. Stačí silikon nebo bude potřeba parapet dát ven a zaletovat? Děkuji Vám moc za radu.

Přesně to jsem myslel, že může dělat - neutěsněný roh parapetu a taky přechod parapet-stěna - zde taky vidím mezeru. Mám hliníkové parapety a měl jsem také neskutečné mezery ve spoji a mezi stěnou. Vzal jsem hnědý akrylát a místo utěsnil. Na Vašem místě bych transparentním silikonem utěsnil roh parapetu a bílým akrylátem přechod mezi parapetem a stěnou.