Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém se zateplením

Dobrý večer,
požádán Vás o radu,zateplili jsme barák a po prvni zime se mi v loznici u okna na obou stranach dole u parapetu vyskytla "asi plisen" (nejdřív to namokva,babobtna malba a odpada).Stava se to při venkovni teplotě 5-10°C.Stěna je ytong 30cm + zatepleni 15cm tmavy polystyren.Místnost voytápěna,pravidelně větrána.Prosim o radu kde se mohla stát chyba při zateplení.V příoze foto.Děkuji všem,Lukáš

Ukaž ještě fotku zvenku. Taky mi to připadá, že ti zatejká kolem rámu. Já mám taky 30ytong a zateplovat teprve budu a jelikož mám zatím jen hrubou stavbu tak přesně v těchto místech (rohy oken) rádo zatéká při dešti a větru z té zprávné strany.
Jinak taky jsem zjistil, že nic nesníží vlhkost jako vytápění krbovkama. Mám v zimě spíš problém s moc velkým suchem.

To nie je tepelný most, tzv. kondenz naprdených pár z interiéru, ale surové, drzé zatekanie zrážkovej vody, ktorá sa na parapete, na spodnej časti tepelnej izolácie usadí, neodtečie po fasáde, ale postupne vsakuje pod izoláciou do obvodového muriva.

Fušerina.

Dobrý večer pánové,
děkuji za Vaše příspěvky, za světla budu doma až v neděli tak to nafotím z venku a vložím fotky. Teorie ,že by někde mohlo zatíkat mě vůbec nenapadla. Zkusím na venkovní parapet nalít trochu vody a sledovat kde to odtéká. Špaleta z venku by měla být taky z polystyrénu, měl jsem požadavek na černý, ale bůhví co tam ta montážní parta dala. Každopádně mi to dělá jen na jednom oknu z 8-mi a to je ještě z východní strany.
Nafotím zvenku a pak to dále rozebereme. Všem děkuji ,Lukáš

Dobrý večer, posílám fotky, které jsem slíbil, obrázek 1 + 3. Prováděl jsem také test vodou, polil jsem parapet a sledoval, zda někde nezatéká. Zjistil jsem, že když voda odtéká, tak teče nejen po parapetu, ale také vtéká do spoje parapetu, obr. 2. Prosím o Váš názor, čím to utěsnit. Stačí silikon nebo bude potřeba parapet dát ven a zaletovat? Děkuji Vám moc za radu.

Přesně to jsem myslel, že může dělat - neutěsněný roh parapetu a taky přechod parapet-stěna - zde taky vidím mezeru. Mám hliníkové parapety a měl jsem také neskutečné mezery ve spoji a mezi stěnou. Vzal jsem hnědý akrylát a místo utěsnil. Na Vašem místě bych transparentním silikonem utěsnil roh parapetu a bílým akrylátem přechod mezi parapetem a stěnou.