Istotne, sú nože pre profi kuchárov za 180 -400€ za kus, Lenže ja píšem o noži na bežné pižlanie v domácej kuchyni kde sa nožíky povaľujú kade-tade po dresoch, padajú na zem apod. vylomeniny, za lacný peňáz, ako som uviedol za sumu 16€ s 16cm čepeľou, akurát svojou veľkosťou určené takmer na všetko domáce krájanie.
Ocieľkou sa dajú brúsiť aj skúvané ocele, ocieľka vlastne nebrúsi, iba v protiťahu zrovná, vyhľadí ihlu vzniknutú po šikmom brúsení, rozstrapkaní ocele na drsnom šutri hoc je kameň sebejemnejšieho zrna. Leštiť sa dá aj na vápenci, len zlaté nervy toho kuchtíka.
Velice záleží na ocielke, z akého je matroša, lebo obťahovať kuchynskú kudlu ako britvu na koži je nemysliteľné, to robili jedine nindžáci, besní japončíci, aby jedným šmahom uťali z krku gebuľu spolu s preťatím kostných, krčných stavcov.
Kedysi dávno boli dostať preklápacie brusiče žiletiek vybavené nádherným mechanizmom, že sa žiletka upnutá v mechanizme brúsila zo všetkých strán iba jedným ťahom hore-dole v koľajničkách brúsky. Vo vnútri telesa bol na šikmo uložený preklopiteľný trojhran s tmavým šutrom, červeným šutrom a kožou na záverečné prelešteniu britu. Žiletky boli po pár ťahoch ako nové.
Tuším tento muzeálny kus mechanicky vymakaného brusiča žiletiek mám ešte doma po nebohom fotríkovi, niekedy z rokoch 1935 - 39.