Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rána elektrickým proudem

Dobrý den, dnešní článek na seznamu https://www.novinky.cz/diskuze/40302288 mě přiměl se vrátit v čase o 6 let zpátky.
Napadlo mě, jestli současné zdravotní potíže nemůžou mít s dávnou příhodou souvislost....
Měli jsme pračku zapojenou do chodby přes prodlužovačku, protože zásuvka v koupelně jiskřila. Dvakrát se mi stalo, že jsem
vyndávala prádlo z pračky (kdy byla sice vypnutá, ale v zástrčce byl kabel)a ta mě citelně "kopla". Stalo se to vždy, když jsem
se jednou rukou dotkla bubnu a druhou jsem měla opřenou o kovová futra dveří. Na nohou jsem měla plastové crocsy.
Jestli to správně chápu podle probíhající diskuze pod uvedeným článkem, stačilo možná ty crocsy nemít...
A to jsem navíc byla těhotná...
Zdá se všechno ok, jak se mnou, tak se synem, ale už asi 3 roky mám zhoršující se srdeční arytmii. Může to s tím souviset?
Resp. pokud mě to jen "koplo", jak velkou pecku jsem mohla dostat? A mohl mít procházející proud vliv i na dítě?
Moc děkuji¨
Hanka

Ono už jenom jazyk jakým je ta zpráva https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/sedmnactiletou-thajku-v-posteli-usmrtila-nabijecka-od-mobilu-40302288 napsaná dost říká o její případné důvěryhodnosti. Smrtelné úrazy od nabíječek mobilů se občas stávaji, i když většinou v zemích, kde neplatí tak přísné předpisy (tady je to thajsko, naposledy to bylo rusko), u nás by to hrozit nemělo.
Souvislost s arytmií sice neni vyloučená (mohlo to teoreticky nějaké procesy nastartovat nebo urychlit), ale spíš to má jiné příčiny. To by asi byla otázka pro lékaře.
Tyto kopance mají spíš větší psychologický než fyzický efekt.
My to třeba máme doma uspořádané tak, že nejde otevřít pračku bez vyndání šňůry ze zásuvky, je to sice taková z nouze ctnost (šňůra je prostě tak akorát, jak je u praček zvykem), ale beru to jako dobré bezpečnostní opatření.

Par nabijecek a zdroju jsem mel na stole... Kdyz cinan prodava zdroj(mmch vcelku pricetne provedenej, filtry nevykuchany, docela poctiva prace) s filtracnima kondikama na 220V jako vhodnej pro 100-230V(vybuchnul az po pul roce, neuveritelny), tak se nedivim nicemu. A kdyz se kouknu do ty nabijecky, tak napetovka 4.5kVst vydrz 1 minuta, no nevsadil bych si na zadnou cinskou a cinsky jsou vsechny.

Elektrikáři umírají častěji na potíže se srdcem. Po silném zásahu elektrickým proudem je dobré navštívit lékaře i když člověk necítí žádné subjektivní potíže. Vše jsou jen teorie a domněnky, ale člověk nikdy neví. :-)