Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní čerpadlo na špinavou vodu?

Zdravím,

plánuji obměnit zahradní čerpadlo na zálivku. Vodu čerpáme z podzemní nádrže, kam je svedená voda z ČOV i dešťovka ze střechy. Takže je tam dost nečistot.

Momentálně, cca 10 let, používáme starší model tohoto. Z čerpadla vede hadice se sacím košem, který se často ucpává, při čištění se odvodní a musí se zalévat. Čerpadlo je venku celoročně, pouze přes zimu z něj vypustím vodu. Je pod stříškou z palubek. Funguje dobře, ale již dávno odešel horní tlakový spínač, který vypnul čerpadlo při zastavení odběru vody.

Napadlo mě, jestli by nebylo lepší nějaké ponorné čerpadlo, jako např. toto.

Nevím ale, jestli by toto čerpadlo mohlo být ponořené celoročně ve znečištěné vodě?

Která varianta je vhodnější? Děkuji.

Pokud je potřeba při zalévání stříkat, třeba nějakou zalévací nebo stříkací pistolí, je kalovka nevhodná.
Dává veliké množství vody, ale pod malým tlakem, který ještě s dopravní výškou rychle klesá.
Ze samotné hadice to dobře teče, ale přes nějakou trysku mizerně.
Také bych se přikláněl k používání původního čerpadla a vyřešit nějak čištění vody.