Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zahradní čerpadlo na špinavou vodu?

Zdravím,

plánuji obměnit zahradní čerpadlo na zálivku. Vodu čerpáme z podzemní nádrže, kam je svedená voda z ČOV i dešťovka ze střechy. Takže je tam dost nečistot.

Momentálně, cca 10 let, používáme starší model tohoto. Z čerpadla vede hadice se sacím košem, který se často ucpává, při čištění se odvodní a musí se zalévat. Čerpadlo je venku celoročně, pouze přes zimu z něj vypustím vodu. Je pod stříškou z palubek. Funguje dobře, ale již dávno odešel horní tlakový spínač, který vypnul čerpadlo při zastavení odběru vody.

Napadlo mě, jestli by nebylo lepší nějaké ponorné čerpadlo, jako např. toto.

Nevím ale, jestli by toto čerpadlo mohlo být ponořené celoročně ve znečištěné vodě?

Která varianta je vhodnější? Děkuji.

Mám čerpadlo v septiku trvale, protože mě fakt nebaví ten humáč vytahovat, umývat a uskladňovat. Tak jednou za dva roky se prožere bordel těsněním a voda nateče do elektriky a celá ta paráda začne vyhazovat pojistky, tak se to vymění za nový kus a jedeme dál. V relativně čisté dešťové vodě to musí vydržet roky. Nekupuju žádnou high-tech techniku, ale ponorky v podobné cenové relaci jako jste nastínil.

Dobrý den,raději bych udělal z nerezového síta okolo koše ještě jeden,aby se tam nedostalo nic většího a jel dále na stávající čerpadlo,tato čerpadla jsou doslova nesmrtelná pokud se do nich něco nedostane a nezničí turbinku.Jedno podobné máme doma ,tahá v létě vodu z potoka na zálévání nějakých dvacet let bez úhony.
Píšu vlastní zkušenosti,ty plastové kalovky nejsou špatné,jen se nesmí dávat do vody,mám v dílně čtyři rozebrané od známých na opravu,všechny do dvou let vyplavené motory,špatná konstrukce utěsnění,není nad staré hliníkové,vše zataženo šrouby,kvalitní těsnění a né plastovými západkami a jeden okroužek,který špatně těsní.:-)

Pokud je potřeba při zalévání stříkat, třeba nějakou zalévací nebo stříkací pistolí, je kalovka nevhodná.
Dává veliké množství vody, ale pod malým tlakem, který ještě s dopravní výškou rychle klesá.
Ze samotné hadice to dobře teče, ale přes nějakou trysku mizerně.
Také bych se přikláněl k používání původního čerpadla a vyřešit nějak čištění vody.