Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přesný USB V-metr a A-metr?

Potřeboval bych tip na přesný, funkční, spolehlivý měřák, "průchozí USB", který se jedním USB zapojí do powerbanky a druhým USB se připojí vlastní obvod; měřák s displejem zvládne změřit přesně napětí a proud.

Pod pojmem měří přesně myslím pro hobby použití, nejde o přesnost laboratorní.

Klidně i něco z aliexpressu; nedávno jsem něco takovýho koupil v ČR u sunnysoftu a byl to krám.

Díky za tipy.

Dlužno upozornit, že napětí měří až od 4V, ale to je u těchto zařízení běžné a pro dané použití to nikterak nevadí. Horší je to s proudem, malé proudy (často ani 50mA) tato zařízení většinou neregistrují a liší se v tom kus od kusu i když jaké důvody k tomu jsou (myšleno k tomu rozptylu mezi kusy) je mi záhadou.

Tak jsem zkoušel nízko konzumní spotřebiče. Hodinky se začaly nabíjet 110mA, pak proud narostl na 170mA. Tak mě napadlo ještě handsfree sluchátko. U něj mi to ukazovalo 50mA. Uvidíme za chvíli, až bude nabité, jestli to klesne nebo jestli to zaokrouhlil na 50mA jako minimum.

P.S. Tak ano. Proud klesl na 0.02A.