Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak natočit směrovou anténu dle polarizace?

Dobrý den,
mám dotaz. Na chalupě mám tuto anténu. Pořád mi tak nějak blbne obraz a někdy jsou takové výpadky, že to raději vypnu.
Když si dohledám vysílač, na které mám anténu natočenou, je tam napsané polarita H.
Já mám anténu tak, jak je vidět na obrázku. Znamená to, že ji mám špatně a že je to možná příčina?
Pokud ano a měl bych dát do horizontální polohy, tak ji celou položím na bok, nebo se má položit jen ten ocac, jazyk nebo jak to nazvat a to síto nechat být?.

Díky moc

"H" značí prvky Horizontálne, tj. v ČR sú Yagi špricle za rovo s horizontom, na Sľovensku, medzi ukrutnými opachami vysokých bráľ a skáľ, máme Vertikálu, o 90° na tyči.

Sme konečne samostatní, viváát.