Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký soustruh do dílny na kov

Ahoj,dal by mě někdo typ na nějaký cenově dostupnější soustruh na kov do dílny.Více měné se bude používat minimálně ale rádi bychom ho tam měli pro stryčka příhodu.Rádi by jsme aby uměl i vyříznout závit vnější i vnitřní atd...děkuji

Souhlas s Kynclem. Klíčové je jak velké věci chceš dělat. Pokud budeš např. chtít srovnat brzdový kotouč tak je ti malý soustruh k ničemu. Dále se zajímej jaká je díra za univerzálou. Malé soustruhy mají malý průměr a pokud chceš např. "upichovat" 30 kulatinu tak máš smůlu.

Zrovna stáčení kotoučů není úplně vhodná práce pro malý soustruh. Kotouč se má správně rovnat na jedno upnutí z obou stran a to už na tomhle minisoustruhu nepůjde. To už chce nějaký ten větší a ty se teď blbě shání, pod padesát tisíc to bude poloviční vrak zralý na generálku... Ale na futra je to úplně v klidu, to je o dvě třídy jednodušší práce :-)