Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jde aukuvrtackou vyvrtat otvor 35mm na panty?

Ahoj, jsem trosku kutilka a doma si sem tam sestavim skrinku. Odesla mi stojanova vrtačka a akuvrtacka a uvazuji o nove akuvrtacce, která by zvaldla i ty panty? Jde to vůbec akuvrtackou/sroubovakem? Na co si mam davat pozor při koupi? Co největší kroutici moment ci voltaz?

Ještě dotaz. Ma cenu kupovat vrtačku s priklepem, když pracuji defakto se drevem? Nekde jsem cetla, ze bez priklepu je vrtačka jakoby presneji, ze méně háže když se otaci.

Libi se mi třeba:

https://www.alza.cz/hobby/bosch-gsr-18-2-li-plus-d4725821.htm?o=1

nebo

https://www.mall.cz/akuvrtacky/blackdecker-bdchd18k1b2

Dekuji za rady. AHoj.

Mam z hornbachu jakejsi vyhruzovak za 350kc. Necham si dycky narezat desky v hornbachu ci OBI a pak jsem to vrtačkou stojanovou vykruzovala. Ze zacatku to slo v pohode ale pak uz to neslo, protáčela se remenice. Bud uz vrtačka nestacila - 400W nebo se otupil vrtak. Tak to chci vyresit jednou věci.
Bud tedy si priplatim a koupim Bosh nebo nejakou levnejsi

Tam je stejne myslim lehce vule když se to vyvrta ta dira a pak se tam da ten pant a tu vuli mezi tim snad nejak udrzim :). Musim si to vzykouset. Mam doma jeste obyc vysokorychlostni vrtačku tak si to vyzkousim nejprve tim a když to pujde hladce tak du do te akucky.

Já díry na panty dělám sukovníkem na obyčejné vrtačce do zásuvky. Důležitý je chytit střed, hloubku a úhel už takovej problém není. Stačí vrtat a raději přestat dřív a vyzkoušet, zda už pant sedne. Pokud ne, ještě trochu dovrtám, případně nahnu vrtačku, když to je křivo.
Akuvrtačka to taky zvládne.

Ze zacatku to slo v pohode ale pak uz to neslo, protáčela se remenice. Bud uz vrtačka nestacila - 400W nebo se otupil vrtak

Rozepiš se o stojanové vrtačce, případně ji i vyfoť a foto dej sem. Ať je vidět typ a značka. Co když stačí "jen" napnout klínový řemen :)
Jistě má vrtačka několik rychlostí a pokud je to jen výměna klínového řemenu tak jsi na ceně cca 150kč.
Navíc jak se píše nahoře je přesnost - kolmost a hloubka je na této vrtačce ok.