Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samonivelační stěrka na anhydrit

To dáš aj sám. Len ťa upozorňujem, že povrch musí byť suchý, zbavený prachu, mastnoty, oleja. Niektoré samonivelačné hmoty musia mať pred aplikáciou tzv. penetračný, adhézny mostík. Povrch musí byť napenetrovaný z dôvodu, aby samonivelačná hmota rýchlo nevsiakla do podkladu. Ostali by ti na okrajoch hladítka hrubšie vrstvy, nestihla by sa hmota rozliať na základe gravitácie na základe vlastností viskozity.

Hladítkom by si sa po kolenačky namakal. Navyše, ak stojíš, máš lepší zorný uhol pohľadu pri rozotieraní hmoty, robí sa pohodlne, rýchlo sa hmota roztiera.

Vyrob si klasické T - čko. Drevená rúčka z metly cca 180cm a na spodok (podobne, ako je široký portviš na zametanie) uchytíš dlhou skrutkou detto okrúhlu rúčku z dreva od metly. Napríklad šírka základne cca 90-120cm. Rozleješ pred sebou xindel a postupne ho rozťahuješ smerom od seba a prebytočnú hmotu ťaháš k sebe. Ako rovný pluh.

Na záver jemne (vlastná tiaž T kusa) stiahneš prebytočný materiál týmto prípravkom smerom k sebe. Vytvorí sa pod okrúhlym drevom akurátna vrstva s ideálnou hrúbkou na zaliatie nerovností a hrbolcov na povrchu. Hrúbka samonivelačnej hmoty nesmie byť viac, ako 1mm v najhlbších miestach nerovností, aby neodprejskla.

(Dôležité je, aby bola rúčka základne rovná na povrchu. Oba okraje sťahovacieho dreva môžeš mierne zaobliť, napríklad karbobrúskou, kotúčovou brúskou, aby neboli rozstrapkané, hlavne, aby hmotu nevytlačovali k okrajom)

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny