Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem udržování olověné baterie jako záložní zdroj

Prosím vás tady o radu. Psal jsem to už na jiných webech a všude mě spíše "setřeli" jako pitomce, ale nikdo mi to moc nevysvětlil, proto prosím vás, je tady někdo, kdo ze mně nebude dělat "blba", ale rozumně mi to vysvětlí?!

Potřebuji mít v baráku záložní napětí. LiOn jsem zavrhl, z důvodu nebezpečí výbuchu a regulace nabíjení, ale napadlo mě klasická akumulátorová baterie z auta. Problém, ale který na netu řeším je, jak ji udržet v čím jak nejlepším stavu, při výpadku napájení.

Já jsem to totiž do dnes chápal tak, že olověná baterie funguje tak, že nastartuji auto a jeho alternátor dává nějaké napětí, která tu baterii dobíjí a pokud se už napětí blíží 12V (konkrétně asi 14,6V), tak regulátor to přepne na nějaký odpor. Proto se ptám, co by se stalo, kdybych měl olověnou baterii určenou do auta stále připojenou na kvalitní stabilizovaný zdroj 12V v baráku. Jak mi vypadne 220V v baráku, to mé zařízení na 12V by mi třeba 6 hod. fungovalo.

děkuji moc za názory

Tady číňan má v podstatě shodný, za cca 400,- Kč včetně dopravy. A pokud jde pouze o napájení elektroniky (zabezpečovací zařízení, drobná serva, případně nějaký elektroventil) a ne nějakého výkonného spotřebiče, mohly by i ty 4A stačit. To už si musíš propočítat.;-)

https://www.aliexpress.com/item/32357820032.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.7251557eCm081h&s=p&algo_pvid=a4cb4f2b-525b-42aa-be46-ae4a079e7f4e&algo_expid=a4cb4f2b-525b-42aa-be46-ae4a079e7f4e-11&btsid=24cdefbb-b87f-4203-8e93-79a4ed27dae0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9,searchweb201603_55