Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr anténního zesilovače

Dobrý den,

mám chalupu v údolí, kde je dost blbý signál. Satelit jsem několikrát zkoušel, ale stálo to za prd. Vadí tomu stromy, tak jsem se vrátil k pozemnímu signálu a překvapivě to docela solidně funguje i díky zesilovači. Bohužel v něm jsou dost blbé spoje a už mi to nejde ani sletovat, tak hledám náhradu a potřeboval bych poradit, jaký si koupit. Podle toho, co jsem zde viděl v nabídce, tak se to liší velikostí decibelů, tak asi vybrat ten nejsilnější, ale já tomu nerozumím, tak prosím o radu.

Nemam rad predzesilovace. Ale pokud je to chata v zapadlem udoli, tak snad jo. Nejdriv se podivat po okoli po jinejch vysilacich - GSM,LTE,radio... Pokud siroko daleko nic neni, je to dobry znameni pro to koupit si predzesilovac. I tak bych preferoval neco s LTE filtrem. Zisk... jako cim vic, tim lip, ale! tim nachylnejsi na kmitani a tvorbu intermodulacnich produktu. Sel bych tak do pokryti ztrat kabelu+neco malo, odhadem 14-21dB, zadnou 40dB hruzu, to je moc a pozvanka pro problemy. Dobrej vyrobce udava i sumovy cislo(NF), tam cim min tim lip, 1dB je dobry, 0.4dB spickovy, 2.5dB je sumivej smejd.
EDIT: LNA musi byt umistnen co nejbliz anteny, bud primo na svorkach, nebo pripojen jen velmi kratkym kabelem. Dat ho na konec 30m koaxu tesne pred TV je naprosta blbost. To taky napovi, ktery predzesilovace ne. V alze se mi nelibi ani jeden.

Moc děkuji za vyčerpávající odpověď. Máte tedy nějaký tip na vhodný typ zesilovače? Často mi právě připadá, že i bez větru a pohnutí antény, nebo jiného mechanického vlivu začne obraz sekat. Chalupa je v místě přímo na hranici s Polskem a oddělují nás pouze skály a les. Jak píšete o rušení signálu LTE,GSM tak by to mohl být i tento problém.

Nám tam stačí v pohodě čétéčka a co bude navíc, tak jen dobře. Bohužel často se začne sekat i ČT24, nebo přestane jít úplně. Po nějaké době zas začnou jít.
Na chalupě budu až za 14dní, tak nevím jaká je tam přesně anténa, ale je hodně podobná té od Karel04 a přihodil jsem jeden nekvalitni obrázek té mé. Bohužel netuším, kde a jaké vysílače jsou v okolí, to bych se musel zeptat.