Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení autokamery ze stropního světla

Napadla mě myšlenka, napojit kameru na stropní světlo.
Na kabely stropního světla do kterého teče 12V bych si natáhnul vlastní kabely a ukradl mu trochu šťávy, na ně bych si přidělal nějaký malý šňůrový vypínač, který by mi vykukoval někde nad zrcátkem, za vypínač bych přidělal běžně prodávaný usb adaptér a do něj pak zapojil kameru.

Vše by bylo schováno za stropnicí (je tam dost místa), vykukoval by mi jen ten vypínač a USB kabel přímo ke kameře.

Není to moc na hulváta?

Dobrý den,nermuťe se,dotazem se potvrdilo kolik lidí má na stropě doma u světla zrcátko.:-)
Jinak můj plán s kamerou je leta podobný,dotaz jsem četl když ještě nebyla žádná odpověď a pro zklamání z mého počínání jsem neodepsal.Zdejší humor napomohl k opaku.Letos jsem to chtěl realizovat pomocí adaptéru z ebay,jenže jsem šáhl do šuplíkových zásob a na jeden kameru připojil,odešla do elektronického nebe,odešla na přepětí.
Mám xsaru picasso,domnívám se,že je u stropního světla stálý proud,takže adaptér step-down,nikoli step-ap,který jsem použil já.Na něj kousek kablíku s mini USB do kamery,vypínač neřeším,je na kameře,nebo konektor z ní vytáhnu.Pokud to půjde,považuji tuto variantu za nejlepší,žádné plandání kabelu v prostoru,nebo pracné navlékání pod gumu tapecírunku.Jen jsem ještě neměřil jestli tam je stálý proud když odejdu ze zamčeného auta,kamera by mohla nahrávat i dění na pohyb v mé nepřítomnosti a ještě se dobíjet,nemám prověřeno jak bude její dobíjení ovlivňovat stav baterie,moc nejezdím.:-)

Mám auto co nemá extra denní světla, tak i ve dne jezdím na potkávací a svítí mi i zadní světla. Mám autokameru, koupil jsem si kdysi nějakou nejlevnější na vyzkoušení, pak jsem si koupil nějakou o něco dražší, tu teď používám. Tu levnější jsem zkoušel přidělat na zadní okno, aby snímala lepiče vzadu. Neřešil jsem jak ji napájet, tak vydržela snímat jen asi hodinu na svou baterku. Při čtení této diskuse mne napadlo, že by nebylo od věci natáhnout k ní dráty od zadního světla, třeba někam přibastlit autozásuvku a kameru napájet adaptérem co je k té kameře.

Dobrý den,nevím co máte za auto,ale zrovna xsara picasso má ještě druhou zásuvku vzadu nad levou zadní sedačkou,je pod jakousi odklápěcí krytkou,nějaký čas jsem o ní nevěděl.Zjištění bylo milé,zásuvka zůstává pod napětím i když je vypnutý klíček a zamčené auto,takže třeba autochladnička chladí i když odejdete do dalšího obchodu.Ještě bych dopručil kouknout do schematu vozidla kudy vede napájení osvětlení zavazadlového prostoru,tam bude také stálé napětí,šlo by to tam chytit na rychlospojky.:-)

Já mám Renault Thalii, zásuvka vzadu by občas bodla, kdyby tam byla. Kde hledat schema zapojení? K autu mám tlustý návod, ale vše co jen trochy zavání nějakými odbornými informacemi končí doporučením: "...navštivte autorizovaný servis."

Svého času jsem přebýval v paneláku v bytě co ho majitel zrovna pro sebe nepotřeboval. Chtěl jsem někal zapojit mikrovlnku, našel jsem ve vestavěné skříni zásuvku (úplně dole pod spodní poličkou), tak jsem tam připojil prodlužku, musel jsem ji protáhnout škvírou mezi skříní a zdí (byl problém sehnat prodlužku se zásuvkou co se dala rozebrat). Když jsem byt opouštěl a předával majiteli, řekl jsem, že mu tam tu prodlužku nechám, že se mi nechce ji rozebírat. Majitel se divil, že ve skříni nějaké zásuvky jsou.