Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Strhnuty závit v přepínacím tlačítko mezi sprchou a kohoutkem

[Prepinac_01_zpsw4ltkpor.jpg]

Dobrý den, strhnul se mi závit u tohoto kloboučku u baterie, který přepíná mezi vodou do kohoutku a do sprchy. Celý klobouček z toho lze vyndat a trčí jen závit

Lze to nějak opravit? Například navrtat skrz ten klobouček díru a přišroubovat nějak nebo do závitu přidat konopné lanko, aby to drželo v závitu?

Nebo raději koupit novou baterii?

Děkuji za rady či postřehy.

&mosazné tiahlo s vrchným závitom sa nedá opraviť.

K predmetným sprchovým baterkám sú dostať náhradné diely. Akurát musíš po odmontovaní hadice zo sprchy disponovať nejakým imbusákom o priemere 12mm, ktorým so spodku uvoľníš črevá tiahla spolu s tesneniami.

Tento xindel je uchytený matkou zvrchu a črevá zo spodku, makačka na bedňu.

gúúgli, ak by som ti postup vysvetlil, radšej kúpiš novú baterku.

Pokud ti to povolí tak existuje hafo lepidel na utěsnění a lepení závitových spojů.Po aplikaci lepidlo nabude na objemu a spoj drží a těsní.Nelze aplikovat kov a umělá hmota nebo hmota a hmota.Musí být vždy kov na kov.

Existují kovové tmely pro opravy v průmyslu - nikdy by mě to nenapadlo, ale kamarád to prodává a drží to jako bestie. Prý s tím opravují vyštípnuté příruby, hřídele strojů a kdoví co ještě. Sám jsem to použil pro tvorbu lůžka namáhaného na dost tvrdé rázy a musím říct, že je to bestiální materiál. Vyříznutí závitu je asi ta nejmenší sranda, udrží to horší věci.

Reklamu konkrétního produktu tu nebudu dělat, materiálů typu je dost a technické listy o pevnosti vypovídají dostatečně. Jen upozorním - 100% dodržet postup, jinak je výsledek nejistý.