Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploměr do auta

Zdravím.
Nevěděl jsem, zda vybrat auto-moto, nebo elektro, ale snad mi poradíte...
Zakoupil jsem do auta tento teploměr, který ukazuje zároveň i napětí na baterii, a jsem s ním spokojen.
Jen mě štve, že ho musím stále před jízdou zapínat do autozapalovače, a pak po jízdě zas vypnout, jinak stále svítí...
Napadlo mě, zda by teploměr nešel zapojit natrvalo do elektro systému vozidla, aby se rozsvítil třeba po nastartování, nebo rozsvícení světel.
Máte nějaké rozumné tipy, abych nemusel rozebrat půl auta?
A ještě něco...ta špička na autozásuvce je plus? Takže tento kabel na stálý proud, a druhý vodič uzemnění?
Bude to fungovat, pokud to uříznu, a takto zapojím?
Díky.

Trvalé zapojení zapalovače v tuto chvíli mám....,ale to neřeší situaci. Chci, aby podsvícení fungovalo pouze za jízdy.
A přídavný vypínač taky ne- to je zase úkon navíc. To to můžu rovnou do zapalovače dávat a vyndávat, jako nyní..

Takže to vidím, že to přidám na vypínač světel.
Ještě jednou...+je kabel ve špičce autozapalovače?