Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svařování

Zdar borci a borkyně,

Chtěl bych se pustit do svařování a naučit se to. Jelikož se to hodí jak na domácí bastlení tak na menší práce pro mne.

Chci se zeptat, je dobré ihned začít s 141 obloukové svařování wolframovou elektrodou v inertním plynu – TIG ?

Svařovat železo tigem je celkem kontraproduktivní vzhledem k ceně argonu, takže TIG spíše na nerez. Většinově na železo lépe COčko. Stačí li elektroda, pak je celkem jasná volba nějakej KiTin s tigem. Škrtací, nebo neškrtací HF poněkud dražší. Nějaké chinašity nebrat.