Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kryt řetězu - lakování

Dobrý den, potřebuju nalakovat ocelový kryt řetězu na skládačku esku. Kryt je koupený nový, není nalakovaný. Nikdy jsem nic takového nedělala. Předpokládám stačí nejdřív odmastit nějakým ředidlem? A dál? Děkuji za odpověď.

Pokud je to ocelový výlisek, tak pokud to obrousíš nebude se ti barva loupat, určitě si to už někdy zažila že se ti barva odloupla. Pokud to jemně zdrsníš a odmastíš barva daleko lépe drží. Pokud se zeptáš autolakýrníků tak ti pořád jen brousí a pak stříkají.

Přesně tak a stejná kola se také dnes do města prodávaji, rozdíly jsou spíš kosmetické (třeba profil trubky neni jak když ji uříznou z lešení). A lidi co jezději po městě na ničem jiném nepotkáte. A zvlášť pokud kolo někde nechávají, i když prý i takové "starožitnosti" se kradou.

Není to tak hrozné, ta cena bývá třeba stovka za takovýhle kousek. A to je v tom už příplatek za podměrečnou zakázku :-) Za průmyslové objednávky platím 150 kč za čtvereční metr (a když je to větší zakázka tak je samozřejmě sleva).

Stačí ti základ, sprej 150gr. tzv. plnič a finálny vrchný sprej určený ako lesklý lak na vozidlá.

https://www.efarby.sk/autosprej-skoda-plnic-v-spreji-p2769

https://www.efarby.sk/prima-farba-v-spreji-kov-drevo-beton-p2737

Hlavne si kup sprej acetónový, nie žuvačkový šmejd v podobe akrylátových sprejov.

Na odmastenie metalu ti stačí technický lieh 60% alebo prechlóretylén.

Plnič tvorí základ na holý metal, obsahuje hrubší nasiakavý grit zrna prášku s tekutým nosičom čím po zaschnutí, stačí zavädnutie tohoto základového nástreku, umožní dôkladne priľnúť a vsiaknuť vrchný lesklý lak. Odtieň vrchného laku si zvol podľa vkusu, aj ružový. Ale sedel by lak určený na disky kolies s obsahom hliníkového prášku. Niektorý výrobca ich mixuje v dokonalom pomere, že po vysušení vypadajú takmer ako lesklé, strieborné elektróny kolies vozidiel.

Ak chceš dosiahnuť trvácnosť povrchu, môžeš kryt po zasušení laku po dobu min. 24 hodín pri 25°C, vraziť do trúby na pečenie nastavenú na 170°C a nechať po dobu 60 minút farbu zapiecť, vytvrdiť - vypáliť.

Mě by spíš zajímalo, kde sehnat takový kryt na řetěz (na skládačku sovětskou). Po poptání se v několika cykloprodejnách, kde jsem zjistil, že kryt na řetěz znamená kryt vícekolečkového převodníku (v e-shopech jsem uspěl podobně) jsem to vzdal s tím, že to časem z něčeho naohybám, i kdyby to měl být karton. Otec ho kdysi vyhodil, když urezly vinglíky a přecejenom uživateli chybí (uživatelem nejsem naštěstí já).