
Uskladnění slunečnice do krmítka
Ahoj,
Získal jsem pytel loňské slunečnice, bude co dávat do krmítka v zimě. Nemám ale moc místa, kam ji dát. Může být v nevytápěném zahradním domku, kde přes zimu je sice sucho, ale mráz? Neuškodí ji to nějak? Nerad bych ji nějak znehodnotil, byla by to škoda. Děkuji za radu.
Slunečnici vadí spíše vysoké teploty (žlukne) a samozřejmě neprodyšné obaly (plesniví).
A mysi. Horsi jak trpaslici. Coz je argument pro tu neprodysnou nadobu. Ja ji mam v maringotce venku ve flaskach od okurek a neni problem, zato v papirovym pytli ten problem brzo byl.
A máš tam jen semínka, nebo celý květy?
Jen samotný semena bych taky neviděl problém s neprodyšnou nádobou, v chladu a suchu, pokud jsou semena dobře vysušený. Ale celý slunečnicový hlavy asi půjdou do pytle a sucha.
Jenom semeno, v zemedelskejch potrebach je to za par drobnejch, tak kdyz mam na podzim cestu okolo, udelam ptakum radost.
Kvety ozdobnejch vyzerou jeste na stojaka a pak to zkompostujem.
Jen semínka. Koukám na to teď s brýlema, ono je to rovnou nějaká krmítková směs, vede slunečnice ale je tam taky proso a nějaká další zrníčka. Nechám to teda v kumbále venku, jen to dám do nějaké pevné nádoby. Děkuji.
skladuji ve třiceti kg kýblech od silik.omítkové směsi.Pokud to bude v pytlích tak myši a potkani si dají také.Nějaké plísně se neobávám.to by to muselo být opravdu vlhké.