Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak udělat elektrifikaci do kůlny ?

Dobrý den,
postavil jsem asi 20 metrů od chalupy takovou kůlnu, kde parkuji frézu a mám tam i stůl s bruskou, svěrákem atd. Chtěl bych tam světla a zásuvku. Nechci nic sekat ani kopat. Moje představa je, že od chalupy natáhnu prodlužku v okamžiku, kdy tam budu chtít něco dělat a nějakým způsobem to jen propojím. Neví někdo, jak to udělat a jak provést samotné propojení?
Díky

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Fréza, bruska, to asi bude na trojfáz... ale to neni takový problém. Prostě bych použil "normální" p… poslední
ml1 30.09.2019 13:33
ml1

Fréza, bruska, to asi bude na trojfáz... ale to neni takový problém. Prostě bych použil "normální" prodlužku v provedení do vlhka dlouhou tak, aby vidlice a zásuvky (ideálně s lepším krytím) byly uvnitř. Dřív byla délka prodlužky omezená na 10 metrů (mělo to nějaké logické důvody, třeba dostupnost konce), ale protože jsem viděl v obchodech i delší (20, 25, 50 m) předpokládám, že tento limit padnul. Na jednom konci bude normální zásuvka, na druhém bude muset být nějaká vidlice buď běžná na kousku kabelu nebo panelová. Pro trojfáz je to běžná věc ( https://www.bbelektro.cz/zasuvka-16a-5polova-380v-1152-6-ip67-pce/d-81562-c-1488/ ) pro jednofázový proud se to shání hůř, ale dělá se to.

Druhou věcí je, jak to pak bezpečně provozovat, ono natáhnout si jen tak venku holou prodlužku tak neni nejlepší nápad (hrozí poškození izolace a úraz el. proudem). Aspoň by se kolem kabelu měla dát prkna, aby byl chráněný, případně se dneska dělaji koryta, přes která jde i přejíždět autem.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru