Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stěny pergoly - z čeho?

Zdravím a prosím o poradu.

Chci zastěnit pergolu před nepřízni počasí. Pergola je z jedné strany u stěny domu, takže chci zakrýt 3 stěny. A teď z čeho?

Pergolu mám obehnanou mezi sloupy palubkovou stěnou do výše 1m. Nad touto stěnou jsou okna na výšku 1m a na šířku 2m.

Napadlo mne, že bych použil polykarbonát. Jemu bych udělal dřevěný rám ze střešních latí(3x5cm)-smrkových. Tyto rámy bych na podzim nasadil do těch oken. Očekávám, že dovnitř nebude zafoukáván sníh a mživý déšť. Neočekávám, že ta pergola bude při zavření odolávat zimě(nebude to zimní zahrada). Na druhou stranu, párkrát za zimu tam může být nějaké posezení s rodinou/známými. Teplomety bychom vyhřívali. Čirý polykarbonát by měl teplo dočasně udržet. Dutinkový udrží teplo snáz a náklady by byly asi nižší na ten výhřev. Ve střeše pergoly mám polystiren 2cm. Nicméně přes dutinkový není dobře vidět ven. Prioritou před úsporou je, aby bylo vidět ven.

Dále mě napadla PVC plachta s průhledným oknem. Plachta je něco jako ty,co jsou na náklaďácích. Na ty pergoly se to vyloženě prodává a některé firmy to dělají na míru. Viděl jsem to naživo a nevypadá to zle. Když je potřeba, tak se ta plachta spustí dolů klikou. Je totiž navinuta nahoře na "bubnu", který je podél celého okna, které je potřeba zakrývat. Plachta má na sobě po obvodu oka, kterými se připne plachta ke sloupům pergoly. Plachta určitě nebude těsnit tak dobře, jako polykarbonát. Mezi nohou a plachtou bude profukovat. Rám s polykarbonátem se dá na nohy pergoly přitlačit snadno.

Napadají vás nějaká úskalí obou řešení?

Jak hrubý polykarbonát použít(pokud tedy tento bude použít)?

děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Navrhuji 3 mm plexi do rámu,použil bych podlahové palubky,mají drážku.Když do části okna dáte plech,… poslední
Oldoo 08.10.2019 22:08
Oldoo

Navrhuji 3 mm plexi do rámu,použil bych podlahové palubky,mají drážku.Když do části okna dáte plech,protáhnete kouřovod od malých kamínek na dřevo,bude teplo a můžete si opéci špekáček.Kouřovod venku,při větším mrazu, by měl být zateplen,třeba vatou s alobalem.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru