Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nahrada philips trubice

V takom technickom priestore mi odisla (v dvojtrubicovom telese) jedna trubica tl-d 36W 33-640, asi 1200 mm, co som sa docital tal na podla roznych zdrojov od 2300 do 3300 lm. ROzmyslam ze tam dam (po vyhodeni startela a tlmivky) LED trubicu, ale ta ma len 1800 lm. teda aby sme si rozumeli, nahradim obe.
Nemam predstavu, a pytam sa, ci je pripadny rozdiel 2300 vs 1800 markantny, to uz nevravim o 3300 vs 1800, to uz by asi neslo.

Drahé a málo svítí, k tomu jsem došel, když jsem chtěl nahrazovat trubici já. Ale to už zase bude nějaký rok a od té doby se to určitě změnilo (zářivka nebude stát 49 natož 29 a LED trubice nebude stát 500 natož 1500, tehdy ale polovička toku proti zářivce bylo maximum).
Ale ono je fakt, že těch 2300 (3300) je světelný tok do celého prostoru kolem dokola (takže v závislosti na konstrukci svítidla přijde až 50% vniveč) a ty LEDky svítí jen na jednu stranu, takže rozdíl nemusí být zas tak velký a může být i ve prospěch LED. Proto začínají na polovičce, dneska už maji i víc. A právě záleží na tom, jak ho svítidlo využije, je to stejný problém jako při nahrazování žárovek, přitom se tomu věnuje jen minimální pozornost.