Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nýty pro žlaby, svody atd.

Zdravím,

všude čtu, že se dnes žlaby často jen podmáznou klempířským tmelem a snýtují. Nikde však nepíší jakými nýty. Mám hliníkové žlaby a pokud použiji hliníkové nýty, tak uvnitř po snýtování stejně zůstane kovová část a jak jsem se dočetl, tak ta moc nekamarádí s hliníkem. Pak se nabízí varianta nerez nýtů, která by měla být ok. Jak to vidí odborník?

Dnes bohate stačí klampiarsky, silikónový tmel. Sú kvalitné, pružné, elastické, vydržia ÚV, teplotné rozdiely, mrazy, sú nenasiakavé, neprepustia v spojoch vlhkosť. Nehrozí žiadne pnutie, galvanické, elektrochemické, korózne prechody. No a v našich poveternostných podmienkach je vylúčené urvanie okapov americkými, kapitaľistickými, západnými, protisociaľistickými víchricami.

Navyše práca ide od ruky, okapy, rýny je možné tiež podlepiť klampiarskym tmelom priamo uložené do nosných hákov no a v konečnom dôsledku prípadná výmena poškodených dielcov ide ako malina, obrezať, oddeliť čepeľou ostrého noža.

Objektívne radím, jedine klampiarsky tmel (šulec) do výtlačnej pištole.