Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proxxon

Dobrý den, koupil jsem si minivrtačku Proxxon 60e/f abych mohl dělat vlastní dps. Zdroj jsem si k tomu nekupoval protože jsem si říkal je 12v mám doma plno. Ovšem po připojení 40w vrtačky na 50w zdroj( s proudovym omezením na 3A) a vrtačka "pulzuje" a nefunguje ji regulace otáčet. Tak jsem ji připojil na ATX a to samé. I na další spinany zdroj 12w 32A ale pořád stejné. Ale po připojení na primitivní zdroj ze školy Vrtačka v otáčkách nad 10 000 jede normálně i s regulací. Nevíte čím to může být ? Nechce se mi kupovat za cenu vrtačky 12V zdroj.

Na 15-19V a 5-9V pulzuje/necuka, jede plynule,ale nejde regulace

Vyhlazené DC je nepoužitelné, odzkoušeno prakticky. Stačí na výstup zdroje zařadit trochu větší kapacitu a je po regulaci. Trafo s prostým usměrňovačem funguje bez problému.

Proxxon uses normal DC supply but you should not use any capacitor in the circuit. I mean only transformer and bridge rectifier are enough.

zdroj