Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pentrace na SDK

Ahoj,
budu opět malovat stěny, ale tentokrát jsem koupil penetraci. Stěny jsou sádrokarton. Původně jsem maloval i bez penetrace, ale bralo to hodně barvy.
Takže jsem koupil kyblík univerzální penetrace, ale potřebuji poradit, jak to míchat.
V návodu na kyblíku jsou možnosti na SDK 1 litr penetrace + 0,4 litru vody, ale taky mezi další možnosti ředění je 1:3 a taky 1:5, kde je uvedeno, že je to taky na sádrokarton. Takže jsem z toho trochu jelen, jestli to penetrovat hustou kaší, nebo to víc naředit. Tož jak? Praktická zkušenost někoho by se mi hodila víc.
Malovat budu plnícím válečkem.

Hm, půl pokoje jsem už natřel. Naředil jsem to asi 1:1, možná 1:2, prostě jsem do kýblu přilil trochu vody, aby to nebylo příliš hustý. Štětkou jsem to rozšmrdlal dohladka a ne příliš silnou vrstvu (namíchal jsem si jen trochu, aby nezbývalo).
Zítra to půjdu malovat, tak dám vědět, jestli to za to stálo.

Tak jsem dnes natáhnul barvu na stěnu. Prakticky jsem nepoznal rozdíl, mezi napenetrovanou stěnou a stěnou bez penetrace. Příště se na penetraci vybodnu. Možná použiju ten zbytek, co ještě mám, na zbývající stěny, ať mi to neleží zbytečně ve sklepě, ale kupovat to znovu nebudu.

Příště se na penetraci vybodnu.

Bdejť. Penetrace je v tomto případě naprd. Penetrace je adhezní můstek, když něco na něčem jiném normálně nedrží, či když se podloží rozpadá (to ale taky moc nepomůže). Dneska je to jen móda, všechno penetrovat nebo všude cpát perlinku :-).