Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem klešťový multimetr

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat na měření AC a DC proudu klešťovým multimetrem. Zajímá mě, jestli můžu změřit proud na šňůře ke spotřebiči na 230 V a pak si tak spočítat spotřebu ve Wattech? Ćetl jsem něco málo, že to nejde, že bych musel měřit proud jen na tom jednom vodiči- fázi. A pak mě zajímá měření DC proudu, jestli taky musim měřit proud jen na plusovém vodiči nebo můžu do multimetr vložit celý kabel, který vede od zdroje a má plus i mínus? Děkuji za reakce, zdraví Petr.

To s tím magnetickým polem je dobré mít na paměti hlavně při měření menších proudů DC (<1A), aby se neukázalo, že měřený proud je magnetické pole Země. (Měřák je nutné před měřením vynulovat v použité poloze.)