Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem protékající průtokový ohřívač

Zdravím,
u umyvadla mám průtokový ohřívač (Dražice PTO0733), z kterého ale po několika měsících začala při používání kapat voda.
1. Předpokládám že by příčinou mohl být přílišný tlak vody. Je tento odhad správný, nebo jsou možné (pravděpodobnější) jiné příčiny?
2. Je jediným řešením (v případě že je to skutečně tlakem) regulátor tlaku, nebo existují i jiná řešení (např. jiný typ ohřívače)?
3. Dá se takový ohřívač nějakým způsobem (nechat) opravit, nebo je nutné koupit nový?

Díky všem za odpovědi.

ad Certifik: Připojoval ho instalatér, tak předpokládám že to bylo správně (Kromě toho nějakou dobu fungoval v pořádku, jak už jsem psal). Nenapadá mě jak by to mohlo být špatně zapojené, kromě toho že by byly špatně utěsněné závity. Těmi to ale být nemohlo, protože to teklo zevnitř, takže... jak jsi tu otázku myslel?

ad Kyncl: je momentálně odpojený ze sítě a nechce se mi v tuhle chvíli riskovat ho zapojovat. Chápu ale že bez toho se dá těžko poradit... holt si asi budu muset počkat na odborníka :)

Ta voda teče zevnitř z krytu? -- Zkontroluj výtok z baterie, jestli není vodním kamenem zanesený perlátor.
Ohřívač je beztlakový a někde uvnitř je pojistný ventil, který, pokud v ohřívači vznikne přetlak, tak přetlak upouští.
V normálním stavu není v činnosti, je to až ochranná funkce, aby přetlakem nedošlo k porušení ohřívače.
Může upouštět přetlakem, nebo může být netěsný z nějakého jiného důvodu.
(ten ohřívač jinak neznám, je to jen všeobecná úvaha, ale mohlo by to být).

Pokusím se to rozebrat a mrknout na to, až budu mít příležitost a trochu víc času (je to celkem složitě zabudovaný uvnitř umyvadlový skříně, tak dá zabrat než se k tomu dostanu). Moc moudrej z toho nejsem, ale díky všem za nápady! :)

Ten ohřívač je BEZTLAKOVÝ, takže pokud teče kvůli vysokýmu tlaku, tak je špatně zapojen. Vodovodní baterie musí být zapojena PŘED ohřívačem a ta je obvykle speciální, tříhadicová. Máte to tak? Pokud ano, tak vyšší tlak v systému může vzniknout tehdy, když bude ucpaná baterie, nebo perlátor na konci, pokud tam je.
Zapojoval to sice instalatér, ale to ještě neznamená, že to zapojil správně.